custom face mask wholesale

производи

Извозник на стабилизатор за поддршка на потпора за глужд |КЕНЏОЈ

Краток опис:

Прилагодлив истегнување на глуждот Varus Valgus коректор за корекција на шина Стабилизатор на глуждот


 • Број на модел:KJ-ZH01
 • Име на производ:Прилагодлива шина за фиксирање на истегнување на глуждот Стабилизатор на глуждот
 • Материјал:Полиестер и памук и приспособени, неопренови/полиестер
 • Функција:Заштита
 • Класа на заштита:Професионална заштита
 • Карактеристика:Прилагодлива еластичност Дише
 • Големина:SML-XL-XXL
 • Лого:Прилагодено лого Прифати
 • Сервис:OEM ODM услуга
 • Пример:Бесплатно (со складирање)
 • Применливи луѓе:Спортски луѓе
 • Детал

  Компанијата

  Клиентите велат

  Ознаки на производи

  Име на производ: Прилагодлив истегнување на глуждот Varus Valgus коректор за корекција на шини Стабилизатор за глужд

  Ставка поддршка на глуждот
  Материјал најлон и спандекс и полиестер и памук или прилагодени
  Големина S/M/L/XL или прилагодено
  Боја црна, розова, сива, жолта, сина, сива или прилагодена
  Функција Заштитете го зглобот на глуждот, фиксацијата на истегнување на глуждот, корекција на варус на глуждот, корекција на валгус на глуждот.
  Ankle Foot Orthosis Splint
  Ankle Braces 1
  Ankle Splint After Surgery
  Ankle splint
  Posterior Ankle Splint
  Posterior Splint Ankle
  Instructions for use of the posterior ankle splint

  Профил на компанијата

  FUJIAN KENJOY МЕДИЦИНСКИ ПОМОБИ С.О., ООД.е професионален производител посветен на медицински материјали за ортопедска рехабилитација, спортска заштитна опрема, медицински маски и неткаен медицински потрошен материјал.Зафаќа површина од 20.000 квадратни метри, има работилница без прашина, 27 производни линии, а нашите производи вклучуваат: ортопедија, обувки, фиксирани шини за боси стапала, ленти за рамо, ленти за зглобови, влошки за колена, ремени за половината, сунѓерски заштитници за вратот, за еднократна употреба маски, полимерни завои, гипсени влошки, медицински абсорбентни влошки итн. Нашите производи имаат положено ISO 9100;GB/T 19001-2016/ISO9001:2015/ISO13485 сертификат
  Ние произведуваме суровини сами, обезбедуваме висок квалитет, ниски цени, 24 часа онлајн услуга и имаме 16 години OEM&ODM искуство.

  Foot fracture walking boots supplier factory
  Production equipment & factory floor

  Лабораторија

  Laboratory

  Сертификати

  CE, ISO9001, GRS, REACH, Rohs, Oeko-Tex100, ASTM F2100 итн.

  Certifications

  Изложба

  24-часовна онлајн услуга, обезбедете бесплатни примероци

  Exhibition

  Испорака

  Shipment
  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

 • Претходно:
 • Следно:

 • Mask factory kenjoy

  Mask factory process

  Mask factory certification

  Mask factory team

  comments

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја