на големо прилагодени маски за лице
X

Водечки производител
of Маска за лице
Во Кина

Прилагодена маска за лице на големоGO

Fujian Kenjoy Medical Supplies Co., Ltd. е професионален производител кој произведува трислојни медицински маски, маски Kn95 FFP2/FFP3, под леано облоги, завој, облоги за рани и други производи за медицински материјали.

Имаме 30 целосно автоматска линија за производство на маски FFP2/FFP3 / медицински маски со вкупно дневно производство до 2 милиони парчиња.Нашите производи главно се извезуваат на европскиот пазар, Јапонија, Кореја, Сингапур и други земји.Поминуваме тестирање GB 2626-2019, En14683 тип IIR и En149 за да добиеме сертификат CE 0370 и CE 0099 за извоз.Воспоставивме сопствен бренд „Kenjoy“ за нашите маски кој добро се продава низ целиот свет.

дознајте повеќе за компанијата
фабрика за маски

Квалитетни FFP2 маскиНаправено во Кина

Заштитна респираторна маска FFP2 со 2 активни заштитни филтрациски слоја од кинескиот производител KENJOY MASK.Совршена и ефикасна заштита од вируси, бактерии, прашина и капки.Сертифицирано заштитно ниво FFP2 NR.Се вклопува поблиску до лицето за удобност и заштита.

Зошто да изберете
КЕНЏОЈ

 • Доверлив квалитет
 • Најдобри цени за масовни нарачки

1: Ние користиме суровини сертифицирани со ASTM F2100, Oeko-Tex Standard 100, GRS, Reach, Rohs

2: Имаме сопствена фабрика за неткаени ткаенини за производ неткаен за маска со 16 години OEM&ODM искуство

3: Нашата маска направена во работилница без прашина од медицински квалитет

4: Нашиот дневен капацитет за производство: 1 милион парчиња, најбрза испорака за 2-3 дена.

5: Барање за мали количини и бесплатна услуга за дизајн.

6: 24-часовна онлајн услуга, обезбедувајќи бесплатни примероци за вас.

1: Ние сме специјализирани за рефус количини, како и брза испорака.Без разлика дали сте сопственик на ресторан, работодавач на авиокомпанија или транзитен систем или шеф за безбедност на училишен систем или универзитет, ве покриваме вас и вашите вработени или студенти - буквално - со нашите сопствени маски за лице за еднократна употреба.

2: Нудиме персонализирани FFP2, FFP3 маски во повеќе бои кои дури можат да бидат втиснати со логото на вашата компанија или прилагодена порака.Едноставно изберете ја маската што ја сакате, изберете ја бојата, изберете дали сакате да биде поединечно во кесичка, изберете ја вашата количина и контактирајте со нас.Толку е едноставно да се добијат сопствени маски за лице, брендирани со вашето лого за сите ваши вработени и клиенти.Минималната нарачка е 5000 маски, а ние можеме да исполниме нарачки од 5000 за само 3 дена за маски за лице за еднократна употреба.

3: Нарачајте ги вашите сопствени маски за лице денес!

Производителите на медицински маски за лице

Решенија за
Производство на маски за лице

 • Медицински и хигиенски маски
  Медицински и хигиенски маски

  Хируршки/медицински маски Хируршките/медицинските маски се различни видови хируршки маски:Тип I, Тип II и Тип IIR(во Европа според Директивата 93/42/ЕЕЗ да се замени со Регулативата (ЕУ) 2017/745);Ниво 1, Ниво 2, Ниво 3 и Ниво 4(во САД според барањата на ФДА) икласа 1, класа 2 и класа 3(отпорен на прскање/течност) во Индија според IS 16289. Одете во KENJOYМедицински маски

 • FFP2 и FFP3 маски
  FFP2 и FFP3 маски

  FFP маските штитат од загадувачки честички како прашина, чад и аеросоли.Тие се достапни во трите нивоа на заштитаFFP1, FFP2 и FFP3.Овие се стандардизирани низ Европската унија споредEN 149:2001+A1:2009.

  Респираторните маски со повисоки нивоа на заштита се филтрираат поефикасно и затоа можат да се користат против повеќе штетни материи и повисоки концентрации на загадувачи.Одете во KENJOYFFP маски

   

 • Материјали за производство на маски
  Материјали за производство на маски

  Топење: ова е неткаен полипропилен, меѓуфилтер за маска.НаКЕНЏОЈпокрај тоа што е производител на производители на маски FFP2/FFP3, нуди и ваков тип на материјал.Со 5 производни линии.

  Спунбонд: друг неткаен полипропилен кој се користи за надворешни и внатрешни слоеви, исто така продаден одКЕНЏОЈ.Суровина за производство на заштитни маски.обезбедување на негово правилно функционирање при висока ефикасност и квалитет на финалниот производ.Одете во KENJOYСтопена издувана ткаенина

   

ПроизводСертификација

KN95/FFP2 маска100% Произведено во Кина

 • Кина создаде квалитет на кој можете да му верувате
  Кина создаде квалитет на кој можете да му верувате
  Ние произведуваме сопствена полипропиленска ткаенина за топење.KENJOY има целосна GMP лабораторија со врвна индустриска лабораторија и опрема за тестирање за целосна валидација на нејзините производни процеси.
 • Контактирајте не
  Контактирајте не
  Contact us via the Live Chat or email Kenjoy3@hzjhc.net with any questions, comments, or concerns! We will read your message and reply to you ASAP.

Маски за лице на големо - КИНА Добавувач на големо на FFP2 маски

Ние ги прилагодуваме вашите нарачки според вашите барања, особено за големи нарачки.Имаме маски за лице FP2, маски FFP3, маски KN95, медицински маски и маски за лице за еднократна употреба за многу ниски цени за големи количини!Сите маски за лице за еднократна употреба направени во Кина.Можеме да направиме секаква количина!Контактирајте не денес за да ја резервирате вашата количина!

поднесете сега

најнововести и блогови

Гледај Повеќе
 • Како да поставите електрично ќебе...

  Зимата во 2022 година ќе биде студена зима со екстремно ниски температури, што ќе доведе до нагло опаѓање на температурата.Многу луѓе рано ќе купат некоја зимска облека за греење во зима, а за греење во кревет, многу луѓе ќе изберат да постават електрични ќебиња, дали ...
  Прочитај повеќе
 • Дали трудниците можат да носат лице...

  Фабрика за маски FFP2, маска KN95 на големо Генерално е корисно да се носи маска за заштита од пасивно пушење.Особено за жените за време на бременоста доколку членовите на семејството пушат, долгорочното вдишување на пасивното чад може да влијае на растот...
  Прочитај повеќе
 • Дали маските ffp2 можат да спречат секо...

  Фабрика за маски FFP2, маска KN95 на големо Дали носењето маска може да спречи пасивно пушење?Може.Цигарите содржат многу чад, никотин, катран и други штетни состојки.Честото вдишување може да предизвика оштетување на белите дробови на човечкото тело.Ние...
  Прочитај повеќе