custom face mask wholesale

производи

Рамка од фиберглас за потпора за фрактура |КЕНЏОЈ

Краток опис:

Рамката од фиберглас има брзо поставено време кое лесно се обликува за прилагодено вклопување.Лесниот систем за шини може да се пере што го прави удобен за носење на пациентите.Раѓата од фиберглас содржи сè што му е потребно на лекарот за поставување и одржување на шина.Тоа треба да вклучува вградена облога, која ја поминува погодената област цврсто, но удобно, и самолепливи завои што го прикачуваат на телото.Слинт почесто се користи при фрактури, повреди на тетивите и други повреди на меките ткива.Наместо да ја опкружува повредената област како гипс, шината го поддржува зглобот или повредата на едната страна.


 • Број на модел:FBS-018
 • Материјал:фиберглас
 • Стандард за безбедност:GB15979-2002
 • Големина:Ширина:7,5-15см;Должина: 30-115cm прилагодена
 • Боја:Бела црна боја обичај
 • Карактеристика:Висока јачина, мала тежина, брзо стврднување, дише, рентген
 • MOQ:100 парчиња
 • Детал

  Компанијата

  Клиентите велат

  Ознаки на производи

  Шините може да се применат на повеќето фрактури, дислокации и исчашувања.Шините, исто така, може да помогнат во имобилизацијата на повредите на меките ткива, како што се ампутации на врвот на прстите и лацерации над зглобовите каде што е важно да се минимизира напнатоста или оштетувањето на повредата што заздравува.Имобилизацијата може да ја намали болката и крварењето, како и да спречи понатамошно васкуларно, нервно и меко ткиво.За разлика од гипсовите, кои се периферни, шините овозможуваат оток во непосредната фаза по повредата и може да ја намалат можноста за синдром на компартман.Тие можат да се користат како примарен модалитет за имобилизација за време на фазата на заздравување на повредата и може да се користат привремено додека не се реши отокот и не може дефинитивно да се постави гипс.

  Опис на производот

  Материјал Неткаен материјал од полиуретан/полиестер/стаклени влакна
  Големина Ширина:7,5-15см;Должина: 30-115cm прилагодена
  MOQ 50 парчиња
  Пакет Торбичка од алуминиумска фолија за секој производ
  OEM&ODM Поддршка
  Карактеристика Висока јачина, мала тежина, брзо стврднување, дише, рендген лесен за ракување, различни спецификации

   

  Карактеристики на производот

  Брзо поставено време

  7 слоеви фиберглас

  Калапи за лесно вклопување на контурите на телото

  Лесни

  Може да се пере

  Достапно во повеќе големини

  Практично користење

  Дозволи активност за кратко време

  За 20 минути од апликацијата, пациентите можат да се движат.

  Нејзината внатрешност е фиберглас што е обложена со полиуретанска смола што ја зацврстува водата

  reliable orthopedic casting splint
  fiberglass splint application3
  fiberglass splint application
  fiberglass splint application1
  fiberglass splint application2
  fiberglass splint application4jpg
  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја • Претходно:
 • Следно:

 • Mask factory kenjoy

  Mask factory process

  Mask factory certification

  Mask factory team

  comments

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја