custom face mask wholesale

produkteve

Shtyllë me tekstil me fije qelqi për mbajtëse frakture |KENJOY

Përshkrim i shkurtër:

Splinta me tekstil me fije qelqi përmban një kohë të shpejtë të caktuar që formohet lehtësisht për një përshtatje me porosi.Sistemi i Lehtë Splint është i larë duke e bërë atë të rehatshëm për t'u veshur nga pacientët.Shtylla me tekstil me fije qelqi përmban gjithçka që i nevojitet një mjeku për të vendosur dhe mirëmbajtur një splint.Kjo duhet të përfshijë mbushjen e integruar, e cila kalon në zonën e prekur fort, por me lehtësi, dhe fashat vetëngjitëse që e lidhin atë në trup.Një splint përdoret më shpesh në fraktura, lëndime të tendinit dhe lëndime të tjera të indeve të buta.Në vend që të rrethojë zonën e dëmtuar si një gips, splinti mbështet kyçin ose dëmtimin në njërën anë.


 • Numri i modelit:FBS-018
 • Materiali:tekstil me fije qelqi
 • Standardi i sigurisë:GB15979-2002
 • Madhësia:Gjerësia:7,5-15cm;Gjatësia: 30-115 cm e personalizuar
 • Ngjyrë:E bardhë e zezë Ngjyra me porosi
 • Veçori:Fortësi e lartë, peshë e lehtë, shërim i shpejtë, frymëmarrje, rreze X
 • MOQ:100 copë
 • Detaj

  Kompania

  Klientët thonë

  Etiketat e produktit

  Splinta mund të aplikohet në shumicën e frakturave, dislokimeve dhe ndrydhjeve.Shiritat mund të ndihmojnë gjithashtu në imobilizimin e dëmtimeve të indeve të buta, të tilla si amputimet e majave të gishtave dhe çarjet mbi nyje, ku është e rëndësishme të minimizohet tensioni ose dëmtimi i dëmtimit të shërimit.Imobilizimi mund të zvogëlojë dhimbjen dhe gjakderdhjen, si dhe të parandalojë dëmtimin e mëtejshëm të enëve të gjakut, nervave dhe indeve të buta.Ndryshe nga gipsat, të cilat janë rrethore, splintat lejojnë ënjtjen në fazën e menjëhershme pas lëndimit dhe mund të zvogëlojnë mundësinë e sindromës së ndarjes.Ato mund të përdoren si modaliteti kryesor për imobilizimin gjatë fazës së shërimit të një dëmtimi dhe mund të përdoren përkohësisht derisa të zgjidhet ënjtja dhe të vendoset përfundimisht gipsi.

  përshkrim i produktit

  Materiali Pëlhurë jo e endur poliuretani/poliestër/fibër qelqi
  Madhësia Gjerësia:7,5-15cm;Gjatësia: 30-115 cm e personalizuar
  MOQ 50 copë
  Paketa Qese me letër alumini për çdo produkt
  OEM&ODM Mbështetje
  Veçori Fortësi e lartë, peshë e lehtë, shërim i shpejtë, frymëmarrje, me rreze X të lehtë për t'u përdorur, specifika të ndryshme

   

  Karakteristikat e produktit

  Koha e vendosur e shpejtë

  7 shtresa tekstil me fije qelqi

  Format për t'iu përshtatur lehtësisht kontureve të trupit

  Peshë e lehtë

  Lahet

  E disponueshme në përmasa të shumta

  Përdorimi i përshtatshëm

  Lejo aktivitetin në kohë të shkurtër

  Në 20 minuta aplikim, pacientët mund të lëvizin.

  Në brendësi të tij është tekstil me fije qelqi, i cili është i veshur me rrëshirë poliuretani që vendos ujin

  reliable orthopedic casting splint
  fiberglass splint application3
  fiberglass splint application
  fiberglass splint application1
  fiberglass splint application2
  fiberglass splint application4jpg
  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Mask factory kenjoy

  Mask factory process

  Mask factory certification

  Mask factory team

  comments

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni